Dekan

Prof. Dr. İbrahim Halil SUGÖZÜ

Dekan

 

1978 Elazığ doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamlamıştır. 1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. 1999 – 2009 döneminde Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır.

2009 yılından itibaren Şırnak Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış, 2012 yılında Makro İktisat alanında Doçentlik unvanını, 2017 yılında ise Profesörlük unvanını almıştır. 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Detroit Şehrinde bulunan Wayne State University’de misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

Kayıt Dışı Ekonomi ve Türkiye ile Devlet Borçları ve Türkiye isimli iki kitabı, Elektronik Ticaret ve Bilgisayar Teknolojileri alanında ortak yazarlı üç kitabı, Elektronik ticaret ve haberleşme konusunda Çevrimiçi Haber Ağı isimli Patenti, Ulusal ve uluslararası makaleleri ve ESAM adına yayınlanmış yıllık ekonomik raporları bulunmaktadır.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde (ESAM) Şube Başkanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Konya Teknokent ve Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde, bir bilişim firmasının kurucusu ve 12 yıl süresince yöneticiliğini yapmıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Duyurular

Mezuniyet Törenimiz 14 Haziran'da ...
13 Haziran Perşembe, 2019