Genel Bilgiler

Genel bilgiler

Fakültemiz; İktisat, İşletme ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleri olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Fakültenin lisans programları, ülkede, bölgede ve dünyada iktisadi, ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel tüm konularda etkileşime girmek amacıyla belirlenmiştir. Dört yıl süren eğitim-öğretim döneminde öğrenciler, bir yandan bölümleriyle ana derslerini alırken diğer yandan uzmanlık dersleri ve diğer tanımlayıcı dersleri görmektedir. Aynı zamanda dört yıllık öğrenimleri süresince akademik anlamda takip eden, ders seçimi ve diğer konularda kendisine danışmanlık yapan bir öğretim elemanından destek almaktadırlar. 

Fakültemiz, yeni gelişmelere açık, alanında başarıyı hedefleyen bir akademik kadroya sahiptir. Fakülte bünyesinde 3 profesör, 2 doçent, 9 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi ve 33 araştırma görevlisi bulunmaktadır.

Fakültemiz, ilk öğrencilerini 2009-2010 eğitim-öğretim yılında İktisat ve İşletme bölümlerine almıştır. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında İktisat bölümü ikinci öğretim programına öğrenci almaya başlamıştır.

  İlgili Başlıklar
 

Duyurular

2018-2019 Eğitim-Öğretim Bahar Döne ...
10 Şubat Pazar, 2019