ANA MENÜ
   
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
21 Ocak 2018
Pz Sa Ça Pe Cu Ct Pa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 

 
 
Ana Sayfa  >  Bölüm Hakkında
 
 
İşletme Hakkında

İşletme Bilimi, öğrencilerin muhasebe, hukuk, sosyal bilimler, ekonomi, finans ve sayısal yöntemler alanlarında gelişmelerine yönelik eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu dersler ışığında, öğrencilerin ulusal ve uluslararası rekabet ortamında değişen ve gelişen koşullara uyum sağlayabilecek, özel sektör ve kamu kesiminin ihtiyaç duyduğu yönetici, uzman ve araştırmacı niteliklerine sahip olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Bölüm öğrencilerine teorik bilgileri yanında uygulamalı olarak da aldıkları derslerle birlikte, işletmeler tarafından karşılaşılan sorunlarla çözüm üretme yeteneği kazandırılmaktadır. 

İşletme Bölümü mezunları; çalıştığı kurumda planlama, teşkilatlandırma, yönetme, düzenleme, denetim gibi genel görevler yanında ürün niteliğinin iyileştirilmesi, üretimin artırılması ve ürünün satışı için planlar yapılması, kurumun para kaynaklarının artırılması ve kurumun mali imkanlarının en ekonomik biçimde dağıtılması, kurumun insan gücünün en verimli olacakları alanlarda çalıştırılması ve en uygun elemanları bulup işe alınması gibi görevler yapar.

Mezunlar; Merkez Bankası, Hazine ve Dış Ticaret Müşteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye İstatistik Kurumu, Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklar, Sermaye  Piyasası Kurulu, Başbakanlık Denetleme Kurulu gibi birçok kamu kurumunda ve özel sektörde ya da kendi kurdukları işletmelerde çalışabilmektedir. Meslekte ilerleme, yetenek ve bilginin yanı sıra sabırlı bir çalışma ile doğru orantılıdır. Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, genç, dinamik ve yeniliğe açık duruşuyla öğrencilerini, günümüz işletme yöneticilerinin sahip olması gerekli tüm nitelik, beceri ve teknolojik bilgilerle donanımlı olarak yetişmektedir.

  İlgili Başlıklar
 
 
 
Untitled Document
 

Şırnak Üniversitesi