Kampüs Dışı Erişim

 

 Kütüphane Veritabanlarına Kampus Dışı Erişim

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Hesap bilgileri (Kullanıcı adı ve Şifre) alındıktan sonra Windows bilgisiyarınızdan yapılması gereken adımlar;

 

 

Windows için Proxy Ayarının Yapılması

 

 

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda denetim masası, internet seçenekleri kısmından bu ayarlama işlemini tüm tarayıcılarınız için yapabilirsiniz. Başlat menüsüne tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek Denetim Masasında internet seçeneklerinden proxy ayarlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz;

 

 

1) Denetim masasını açın, Ağ ve İnternet bölümüne girin;

 

 

 

 

 

2) İnternet Seçeneklerine tıklayın;

 

 

 

 

3) Açılan pencerede "Bağlantılar" tıklayın;

 

 

 

 

4) Sonrasında "Yerel Ağ Ayarları"na tıklayın;

 

 

 

 

5) Açılan pencerede “Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın (Bu ayarlar çevirmeli bağlantılarda ya da VPN bağlantılarda geçerli olmaz.) kutucuğunu aktifleştirin.

 

Adres alanına [ 79.123.132.20 ] ve B. Nok. Alanına [ 8080 ] doldurduktan sonra Tamamı tıklayın ve pencereleri kapatın.

 

 

 

 

6) Bağlantı ayarlarınızı tamamladıktan sonra, bir elektronik kaynağa erişmek istediğinizde; Bilgi İşlem Daire Başkanlığından almış olduğunuz kullanıcı adı ve parolayı yazın. Sonrasında kütüphane elektronik kaynaklarının normal adreslerini (kampüs içi adresleri) kullanarak açmayı deneyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampüs Dışı Erişim Hizmetinden Yararlanmak İçin;

 

Online Elektronik Kaynakları (Veritabanları, E-dergiler, E-kitaplar vb.) Kampüs dışında kullanmak isteyen kullanıcılarımız Veri tabanları Kullanım Formu imzalayıp Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na teslim etmeleri ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığından kullanıcı adı ve şifre almaları  gerekmektedir.

 

Veritabanları Kullanım formu için Tıklayınız.

 

Not: Silopi, Cizre ve İdil'de ikamet eden kullanıcılarımız Veritabanları Kullanım formunu doldurduktan sonra eminbakirci@sirnak.edu.tr e-posta adresine tarayıp gönderebilirler. Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görevli personelimiz Emin Bakırcı Bey kullanıcı adı ve şifre oluşturup e-posta adreslerinize gönderecektir.

 

 

 Sayın Kullanıcılarımız;

Erişim ile ilgili sorunlarınızı mailto:kutuphane@sirnak.edu.tr  adresine e-mail olarak bildiriniz.

Sorumlu Kütüphaneciler: Ejder ÇINAR

Tel: 04862164008 / Dahili: 1052

 

 

 

Duyurular

ANKOS Akademi Web Konserleri I ...
25 Haziran Perşembe, 2020