Deneme Veritabanları

 

Legal Online Veritabanı

 

Deneme Erişimi: 01.10.2020 – 01.12.2020

 

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

 

Online Kütüphane Erişim Adresi: https://legal.com.tr/kitaplik

 

Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.500 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

 

Legalbank Erişim Adresi: https://legalbank.net

 

AKAGEV

(Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı)

 

Deneme Erişimi: 01.10.2020 – 01.12.2020

 

Akademik Gelişim ve Eğitim Veri tabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır.

Bilgisayar yazılımlarını, kişisel ve akademik gelişim eğitimlerini en az doktora derecesine sahip alan uzmanlarıyla ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

AKEGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler.

AKEGEV tarafından sunulan altyapı android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur. AKEGEV’de yer alan tüm eğitimler en az doktora derecesine sahip uzmanlar tarafından verilmektedir.


NOT

Personel ve öğrenciler  sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir. Mail uzantısı sirnak.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları takdirde sorunsuz giriş yapmış olacaklar.

 

Erişim Linki:  www.akagev.com

 

 

 

 

Hiperkitap

 

Deneme Erişimi: 28.09.2020 – 30.11.2020

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 24,000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Kullanıcılar;

· HiperKitap’ta bulunan 24,000’den fazla e-kitabı online olarak görüntüleyebilirler.

· Bilgisayarlara, Android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda e-kitaplardan yararlanabilirler.

· Temel ve detaylı arama seçenekleri, e-kitap içerisinde arama yapma, e-kitap üzerine not ekleme, otomatik kaynakça oluşturma, PDF olarak sayfa kaydetme, e-kitap ödünç alma ve kullanıcıların kendi e-kütüphanelerini oluşturabilmeleri gibi birçok özellik sunan HiperKitap ile kullanıcılar kendilerini fiziksel kütüphanede gibi hissedeceklerdir.

Türkiye'de 100'e yakın üniversite kütüphanesi tarafından tercih edilen HiperKitap veri tabanının içeriği Hiperlink tarafından derlenmektedir ve bu kaynak içerik ve teknoloji sağlayıcısı EBSCO Information Services’ın platformu üzerinden de erişime sunulmaktadır.

 

Erişim Linki

 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

 

 

 

 

 

Deneme erişimine açılmasını ya da üye olunması için istediğiniz veritabanlarını kütüphaneye bildiriniz.

İlgili Personellerimiz;

Kütüphaneci Ejder ÇINAR Bey'e ve Kütüphane e-mail adresimize ( kütüphane@sirnak.edu.tr )  e-posta olarak bildiriniz.

Tel: 04862164008 / Dahili: 1052

 

 

Duyurular

Kütüphane Çalışma Saatleri ...
01 Aralık Salı, 2020