Rektörümüzün Mesajı

   

Şırnak Üniversitesi’nin Sevgili Öğrencileri,

Öncelikle şunu söylemek isterim ki, çok iyi bir yerleşkede öğrencilik hayatını geçireceksiniz. Üniversitemizin yerleşkesi “Sign of the City Awards 2019” ödül töreninde "En İyi Eğitim Binası" kategorisinde en iyi proje olarak seçilmiş ve “Şırnak şehrine imza atmış” en iyi yapı olarak kabul görmüştür. Bu nedenle yerleşkemizin güzelliklerinden en iyi şekilde yararlanmanızı bekliyoruz. Üniversitemiz Kütüphanesi, Sosyal Tesisleri, Spor Komplekslerinin tüm imkânları ile sizlere iyi bir mekân ve nitelikli bir eğitim sağlayacaktır.

Üniversitemizdeki eğitiminiz, hayâtınızın her alanında sosyalleşmenizde ve tercih ettiğiniz alanda önemli katkılar sunacaktır. Hayatınızın en önemli adımlarında sizlere yön verecek ve başarılarınızın devamını sağlayacaktır. Alacağınız eğitim sizleri pek çok sahada güçlü ve başarılı kılacaktır. Ancak başarılı olmanızın kuralı; zamanı iyi kullanılmanıza, dijital ve bilişim fırsatlarını mesleğinize entegre etmenize bağlı olacaktır. Yaşam; başı ve sonu belli olan kısa bir süreç olduğundan dolayı hayatınızın yıllarını önemli ölçüde bir plana tâbi tutmalısınız. Biz de bu amaçla bu duygu ve düşüncelerle sizleri üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Sevgili öğrenciler! Hayatınızın daha verimli, daha kaliteli ve başarılı olması için sizlerden; eğlenceye ayıracağınız zamanlar konusunda kısıtlamaya gitmenizi, teori ve pratikler bakımından eğitiminizi zenginleştirmenizi ricâ ediyoruz.

Değerlendirilmeyen zamanlar, kaçırılan fırsatlar, hakkı verilmeyen dersler sizleri sürekli rahatsız etmelidir. Hayata daha erken ve daha güçlü başlamak için üniversite eğitim yıllarını en donanımlı yıllar olarak geçirmenizi tavsiye ederiz.

Üniversitemizde geçireceğiniz yılların, yaşamınızda yolunuzu aydınlatması dileği ile başarılar dilerim.

Prof. Dr. Abdurrahim Alkış

                  Rektör