Logomuz

Amblemin İçeriği

T.C. ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ yazısı, 2008 yazısı , Bilim Ateşi, Hz. Nuh’un Gemisi, Cudi Dağı ve Dicle Nehri sembollerinden oluşmaktadır.

T.C. ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ yazısı Üniversitemizin adını, 2008 yazısı Üniversitemizin kuruluş yılını ifade etmektedir. Bilim Ateşi aydınlık ve uygarlığı sembolize etmektedir. Hz. Nuh’un Gemisi güven duygusu ve kenetlenmişliği sembolize etmektedir. Cudi Dağı aydınlık ve uygarlık düzeyini sembolize etmektedir. Dicle Nehri kuvveti, kararlılığı, sürekliliği ve çalışkanlığı sembolize eder. Bilim Ateşi, Hz. Nuh’un Gemisi, Cudi Dağı ve Dicle Nehri sembollerine birlikte bakıldığında beliren Semazen figürü ise evrenselliği sembolize etmektedir.

Renkler

Logomuzda iç daire fonu olarak kullanılan Beyaz renk sadeliği, temizliği ve şeffaflığı, büyük çemberde kullanılan Lacivert fon saygınlığı ve güveni, Bilim Ateşi sembolündeki Kırmızı renk dikkati, kararlılığı ve tutkuyu, Hz. Nuh’un Gemisi sembolünde kullanılan Turuncu renk enerjiyi, coşkuyu, yenilikçiliği ve yaratıcılığı, Cudi Dağı sembolünde kullanılan Yeşil renk uyumu, doğallığı ve canlılığı vurgulamak için kullanılmıştır.

Logomuzun Renk Değerleri

Hz.Nuh'un Gemisi F7841D
Bilim Ateşi  E71D22
Cudi Dağı  00d600
Dicle Nehri  00319C
Arka Fon ve Logo Yazıları  F2F4F8
Halkalar  0031A5
 
 
Dosya Türü Boyutlar Ağırlığı(KB) Ön İzleme (Aç - Kapat )
       
JPG Amblem 800 x 571 254
PNG Amblem 800 x 571 196
PDF Amblem   616