İntihal Engelleme Programı

 

 

 

 

Online E-Kaynaklar

Tanımlama / E-Kaynak İntihal Programı 

Kullanım Kılavuzu

 

İntihal Analiz Programı (İntihal Raporu)

URKUND: Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda tez, proje, ödev ve belgelerdeki kopyacılık (İntihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

Kullanmak isteyen ilgili kullanıcılarımız;

Adı:

Soyadı:

Bölümü:

E-mail Adresi: ....@sirnak.edu.tr (Uzantılı)

Bilgilerinizi kutuphane@sirnak.edu.tr adresine göndersinler. Sistem yöneticisi tarafından bilgileriniz sisteme tanımlanacaktır. Tanımlama yapıldıktan sonra kullanımınıza açılacaktır.

NOT: Kullanmak isteyen Yüksek Lisan, Lisans ve Ön lisans öğrencileridanışman hocalarına başvurmaları gerekmektedir. Danışman hocaları sisteme kaydedildikten sonra onların yerine tarama yapıp, İntihal raporu alabileceklerdir.

Erişim Linki:  www.urkund.com/tr/

 

URKUND (İntihal Programı)’a doküman yüklemek için tıklayınız.

URKUND Kullanıcı kılavuzu için tıklayınız.

 

 

 

İntihal Analiz Programı (İntihal Raporu)

 

İthanticate: Akademik topluluk arasında önemli bir yer tutan "İntihali engelleme" konusu özellikle son yıllarda ülkemizdeki üniversitelerin daha fazla ilgi duyduğu bir konu haline gelmiştir. Akademik yayınlarla ilgili intihali engelleme konusunun öneminden hareketle, TÜBİTAK -ULAKBİM tarafından sağlanan ve doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip olan İThenticate intihali engelleme programı üniversitemizde kullanıma açılmıştır.

iThenticate, akademisyenlerin, hakemlerin ve editörlerin, tez, makale ya da draftları taramalarını sağlar. Program gönderilen bu dokümanları veritabanına kaydetmemektedir. Bunları, 14 milyonun üzerinde web sayfası ve 50.000 üzerindeki akademik dergi ve kitaptan oluşan veritabanıyla karşılaştırmaktadır.

İlgili programın erişim çalışmalarının yapılabilmesi, iThenticate programına erişim sağlanması için, programı kullanmak isteyen hakemlik, dergi editörlüğü, tez danışmanlığı vb. görevler yapan öğretim üyelerinin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca sadece sisteme tanımlama işlemleri yürütülecektir. Tanımlama işlemleri haricindeki kullanıma yönelik diğer bütün işlemler kullanıcı tarafından yapılacaktır.

İlgili öğretim üyelerinin sisteme tanımlanması için ihtiyaç duyulan bilgiler şunlardır;

Unvanı:

Ad Soyadı:

Fakülte/Bölüm:

E-posta Adresi:(..@sirnak.edu.tr (uzantılı))

Bilgilerinizi kutuphane@sirnak.edu.tr adresine gönderdikten sonra Kütüphane sistem yöneticisi tarafından tanımlama yapılarak kullanıcının belirtmiş olduğu e-posta adresine programa giriş için kullanacakları şifre program tarafından otomatik olarak gönderilecektir.

Bu kullanıcı adı ve şifreyi

http://www.ithenticate.com/

adresindeki “login” alanına yazıldığında sisteme giriş yapılmış olacaktır. Programa ilk girişinizde sistem sizden yeni bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Erişim Linki: http://www.ithenticate.com/

Kullanıcı Kılavuzu için Tıklayın.

 

 

 

Sayın Kullanıcılarımız;

Erişim ile ilgili sorunlarınızı mailto:kutuphane@sirnak.edu.tr ya da mailto:a.semet@sirnak.edu.tr adresinee-mail olarak bildiriniz.

Sorumlu Kütüphaneciler: Abdulsemet AKAN, Leyla OCAK

Tel: 04862164008 / Dahili: 2080

 

Duyurular

Vize Sınavları ...
20 Kasım Cuma, 2020