halk-bankasi-ortakligiyla-low-code-egitimi-ve-kariyer-semineri-gerceklestirildi

Üniversitemizin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Halk Bankası ortaklığı ile gerçekleştirilen “Low Code Eğitim Semineri ve sertifika töreni”  15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Seminere; Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış ve Halk Bankası Yönetim Kurlu Başkanı Recep Süleyman Özdil ile Halk Bankası Genel Müdürlük personelleri ile üniversitemizin akademik personel ve öğrencileri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Abdürrahim Alkış, Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Süleyman Özdil ve Halk Bankası yönetim kademesini üniversitemizde görmekten kıvanç duyduklarının altını çizerek;  “Bu gibi eğitim ve seminerlerin üniversitemize ve şehrimize katkı sağlayacağına inanıyorum” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra Halk Bankasının misyonu ve vizyonunu anlatan tanıtım filmi gösterildi. Tanıtım sonrası Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil bir konuşma yaptı. Gerçekleştirilen eğitimin öğrenciler için hayati bir öneme sahip olduğuna değinen Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil ilerleyen dönemlerde de üniversitemiz ile buna benzer eğitim çalışmalarımızın olacağını belirtti.

Halkbank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Atlıoğlu’nun konuşmasının ardından ise Halk Bankası Bilgi Teknolojileri Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Okan Karadağ ve İnsan Kaynakları- İşe Alım Müdürü Neşe Satıcı katılımcıların sorularını yanıtladı.  Soru cevap sonrası  “Low Code Eğitimi” programını başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz; Ferit İnal, Cabir Hassan, Mihriban Uslu, Fawaz Kourdogli başarı belgelerini Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış ve Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil’in elinden aldı.  17 Temmuz-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 8 haftalık eğitime birçok üniversiteden öğrenci katılım gösterirken Low  Code Eğitimine üniversitemizden toplamda 82 öğrenci katıldı ve eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan 42 öğrenciden dördü üniversitemizden çıktı.

“Low Code Eğitim Semineri ve sertifika töreni” hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

1.12.2023 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü