PQ Central veri tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.10.2023

ProQuest Central içerisinde 47 adet veritabanı bulunmaktadır. İçerikte toplamda 24.000 dergi yer almaktadır. Dergilerin yanı sıra, Pazar Araştırma Raporları, Hammadde Raporları, Şirket Raporları, Gazeteler, Working Papers gibi birçok farklı türde kaynak yer almaktadır.

Özellikle elektronik kaynaklara ihtiyacın inanılmaz arttığı ve bütçesel sorunların yoğun olduğu bu dönemde ProQuest Central ile tek bir abonelikle binlerce kaynağa tam metin erişim sağlayabilmektesiniz. ProQuest Central ile The Lancet,The New England Journal of Medicine ,  Nature, BMJ, MIT Sloan Management Review, Foreign Affairs, Journal of Marriage and Family, ve  Journal of Business Ethics gibi her alanın en önemli bilimsel dergisine tam metin erişim sağlanmaktadır. İçerikte 25.000 adet Bilimsel Dergi bulunmaktadır. Her yıl içeriğe 1000 den fazla dergi eklenmektedir.

ProQuest Central ile the New York Times, Wall Street Journal, Washington Post, Chicago Tribune, Financial Times, Le Monde, ve The Guardian gibi gazetelerinde içerisinde olduğu 2.300 uluslararası gazetenin güncel sayılarına tam metin erişim sağlanmaktadır.

ProQuest Central içerisinde sadece Bilimsel ve Ticari dergiler değil bunun yanında özellikle İşletme ve Ekonomi bölümlerinizin çok fayda sağlayabileceği BMI Research, Economist Intelligence Unit (EIU), Oxford Analytica, Oxford Economics, and Experian reports gibi Pazar Araştırma Raporları, Şirket Raporları, Hammadde Raporları yer almaktadır. Ayrıca arXiv.org, NBER, RePEc, INSEAD, ve OECD den 2 milyonun üzerinde working papers içermektedir.

Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=ZnTirBDcdmrUIeubzsSAEGScr

25.09.2023 |  Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı