rektorumuz-prof-dr-alkis-akademisyen-yetistirme-programi-ayep-kapsaminda-ilk-ders-cercevesind

“Bir batıdan bir doğudan olmak üzere en az iki dil öğrenmek gerekir”

 

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ŞÜSEM) tarafından başlatılan Akademisyen Yetiştirme Programı (AYEP) kapsamında “İlk Ders” gerçekleştirildi.

AYEP programına katılmaya hak kazanan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ilk dersi Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış verdi. Kendi akademik kariyerinden de örnekler vererek akademisyenlik mesleğini anlatan Rektörümüz Prof. Dr. Alkış, bilimsel düşünceden ve bilim dallarındaki uzmanlaşmadan ve günümüzdeki akademik gelişmelerden söz etti. Rektörümüz Prof. Dr. Alkış, Üniversite Üst Yönetimi olarak ön lisanstan doktoraya kadar öğrencilerinin her zaman yanında olduğunun altını çizerek, mutlak surette hem batı hem de doğu dillerini öğrenmeleri gerektiğini vurguladı. Akademisyenlik mesleğinin avantaj ve dezavantajları konusunda bilgilendirmede bulunan Rektör Hocamız tecrübeli hocaların meslek sırlarını paylaşmaları gerektiğini belirtti.

AYEP İlk Ders etkinliğinde ŞÜSEM müdürü ve AYEP Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Demir ve ŞÜSEM yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Hamdullah Arvas, AYEP ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapıp öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.

İlk ders etkinliğine AYEP programına katılmaya hak kazanan lisans yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile AYEP birim koordinatörleri hocaları katıldı.

 

7.03.2024 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü