universitemiz-8-bati-asya-turizm-arastirmalari-kongresi-ile-cok-sayida-akademisyeni-bulusturacak

Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nu ziyaret ederek önümüzdeki günlerde düzlenecek olan “8. Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi” hazırlıkları ile ilgili bilgi aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış ve beraberindeki Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Sedat Çelik ve hocalarla görüşen Rektörümüz Prof. Dr. Alkış, kendilerinin istek ve önerilerini dinledi.

25-27 Nisan 2024 tarihilerinde gerçekleştirilecek olan 8. Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Alkış’a bilgi veren Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sedat Çelik, 10 ülkeden yaklaşık 150 akademisyenin kongreye yüz yüze ve online katılmasını beklediklerini söyledi.

Üniversite olarak hem öğrencilerimizin daha iyi eğitim almalarına destek olmak hem de şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bir çok alanda sempozyum, çalıştay, kongre ve konferanslar düzenlendiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkış, Turizm Kongresi ile birlikte hem yurt dışından hem de yurt içinden çok sayıda akademisyeni Şırnak’ta bir araya getireceklerini belirtti.

 

26.02.2024 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü