universitemizde-din-ve-gelenek-konulu-1-uluslararasi-sefine-ogrenci-sempozyumu-duzenlendi

Şırnak Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Sefine Eğitim ve Düşünce Kulübü ile Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla 1. Uluslararası Sefine Öğrenci Sempozyumu “Din ve Gelenek” temasıyla çevrim içi ve aynı zamanda Sefine Divanı Youtube kanalından canlı yayınlanarak gerçekleşti.

Sempozyumun onur konuğu olarak protokol konuşmalarını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış da “Üniversite olarak öğrencilerimizin uluslararası bir sempozyuma katılım sağlamalarını önemsiyoruz. Bu faaliyetler öğrencilerimizin akademik gelişimleri için değerlidir” dedi.

Sempozyumda Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Güneş, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Mirza Çazım ve Sefine Divanı Genel Koordinatörü Doç. Dr. Hamdullah Arvas da birer konuşma yaptı.

Sempozyum sunumunu gerçekleştiren Dr. Öğr. Üyesi Yakup Akyürek sempozyumun 5 oturum şeklinde gerçekleşeceğini ifade ederek, katkılarından dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış olmak üzere destek veren tüm paydaşlara teşekkür etti. Gün boyu 5 farklı oturumda gerçekleşen sempozyumda akademisyenler ve öğrenciler bildirilerini sundu.

1. Uluslararası Sefine Öğrenci Sempozyumu bu tür faaliyetlerin artarak devam ettirilmesi temennisine vurgu yapılarak sona erdi.

14.07.2023 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü