universitemizde-optisyenlik-laboratuvarinin-acilisi-yapildi

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan Optisyenlik Laboratuvarının açılışı yapıldı. Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinden kurulan optisyenlik laboratuvarının açılışını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış yaptı. Laboratuvar için alınan cihaz ekipmanların tanıtımını Öğr. Gör. Hurşit Fidan ve Öğr. Gör. Mehdi Tonka yaptı.

Optisyenlik bölümü öğrencileri ile optisyenlik laboratuvarında bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Alkış, “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak optisyenliğin laboratuvarını açtık. Optisyenlik bölge üniversitelerinde çok nadir bulunan bir bölüm, bizim Şırnak Üniversitesi için iyi bir imkan, istihdam problemi yaşamayan bir bölüm; bu açıdan kendimizi şanslı hissediyoruz. Bu yıl kontenjanlarının tümü doldu, biz de öğrencilerimiz için değerli bir laboratuvar oluşturduk. Üniversite olarak bütçemizin önemli bir kısmını bu sene laboratuvara ayırdık. Geçen hafta Sağlık Bilimleri Fakültesi için çok iyi bir laboratuvarın açılışını gerçekleştirdik, bugün de optisyenlik için laboratuvar oluşturduk. Bu böyle devam edecek, önümüzdeki sene de önemli ölçüde laboratuvarlara yatırım yapacağız. Bu üniversitemiz için özellikle Sağlık Bilimleri Meslek Okulunun akreditasyonunu üstlendirecek bir yatırım, bu konuda başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ömer Nayci ise, “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bölgenin de temel ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç analizi çalışması yapıldı. Bu doğrultuda açtığımız programlardan biri de optisyenlik programı oldu. Optisyenlik programımız ilk kez geçen sene mezunlarını verdi. İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan protokolle öğrencilerimiz edindikleri teorik bilgiyi uygulama olanağına erişiyorlar. Bununla birlikte üniversitemiz bünyesinde açılan laboratuvarlarla öğrencilerimizin hem anlamlı hem de kalıcı öğrenmelerini desteklemeye katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda oluşturmuş olduğumuz optisyenlik laboratuvarımız, öğrencilerimizin öğrenme-öğretme sürecine dolayısıyla mesleki deneyimlerini de geliştirmelerine olanak sağlayacaktır.”diye konuştu.

10.10.2023 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü