universitemizde-verimli-ders-calisma-ve-soru-cozum-teknikleri-egitimi-adli-seminer-yapildi

Öğrencilerin daha verimli ders çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla üniversitemizde “Verimli Ders Çalışma ve Soru Çözüm Teknikleri Eğitimi” adlı seminer düzenlendi. 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi Ebu’l­-El Cezire salonunda düzenlenen seminere Genel Sekreterimiz  Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş  birçok akademisyen ve öğrenci katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş  “Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu seminerlerin öncelikli amacı KPSS’ye hazırlanan öğrencilerimizin daha verimli bir şekilde sınava hazırlanmalarını kolaylaştırmak ve bu süreçte öğrencileri bunun gibi seminerlerle destekleyip motivasyonlarını arttırarak başarılarına katkı sağlamaktır” dedi.

 Bundan sonrada sistematik aralıklarla devam edecek olan Gelişim Seminerlerinin birinci toplantısında “Verimli Ders Çalışma ve Soru Çözüm Teknikleri Eğitimi” başlıklı konu ele alındı. Seminerde Cizre Cumhuriyet Ortaokulu’nun Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Emre Birgül konuşmasında daha çok verimli ders çalışma teknikleri nasıl olmalı ve ders çalışmada motivasyon, planlama ve dikkatin ne kadar önemli ve etkili olduğunu anlattı. Cizre Yunus Emre Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Temel Cirit ise Matematik dersine çalışırken daha fazla verim nasıl alınabileceğine dair bilgiler verdi. Cizre Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni Serhat Çakmak ise sözel bölüm derslerine hangi yöntemlerle çalışılırsa daha fazla verim alınacağını anlattı.

14.12.2023 |  Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü